Rajd rowerowy na zakończenie sezonu w Ostrołęce i Lelisie

Rajd rowerowy na zakończenie sezonu w Ostrołęce i Lelisie

Sezon rajdów rowerowych w mieście dobiegł końca. Ostatni event tego typu, zorganizowany przez miasto, odbył się we współpracy z gminą Lelis i zaowocował Rajdem Rowerowym na zakończenie wakacji. Datę tego wydarzenia zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia 2023 roku.

Aktualności z Ostrołęki donoszą, że mieszkańcy coraz chętniej angażują się w takie formy aktywności. Wyraźny dowód stanowi olbrzymia frekwencja – start, który miał miejsce o godzinie 10:00 na placu Bema przyciągnął aż ponad 150 zapalonych rowerzystów.

Zanim jednak rozpoczęła się trasa rajdu, wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez reprezentantów organizatorów. Do grona powitalnego należeli dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Arkadiusz Dobkowski, oraz radni miejski – Ewa Szatanek i Mariusz Popielarz. Ten ostatni pełni również funkcję szefa ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego, który ufundował cenne nagrody dla uczestników rajdu.

Dystans rajdu wynosił nieco ponad 30 kilometrów. Zakładano dwa punkty kontrolne na trasie, które znajdowały się w Łęgu Przedmiejskim i Lelisie, gdzie uczestnicy mogli sobie pozwolić na krótki odpoczynek.