Senior z Ostrołęki stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu

Senior z Ostrołęki stracił prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu

Niesforny, 87-letni mężczyzna z Ostrołęki, który mimo spożycia napojów alkoholowych, zdecydował się na prowadzenie swojego peugeota, został zatrzymany przez lokalną policję. Funkcjonariusze po przeprowadzeniu testu na zawartość alkoholu w organizmie kierującego, postanowili konfiskować jego prawo jazdy.

Sytuacja miała miejsce niedaleko terenów OPWiK w Ostrołęce. Aby uzyskać rzetelne informacje na temat tego incydentu, skontaktowaliśmy się z kom. Tomaszem Żerańskim, oficerem prasowym jednostki policji działającej na terenie Ostrołęki.

– Nasza ekipa policyjna z Ostrołęki zareagowała na nieodpowiednie zachowanie 87-letniego obywatela naszego miasta, który pomimo spożycia alkoholu, zdecydował się podróżować swoim peugeotem. Po dokonaniu kontroli trzeźwości okazało się, że stan nietrzeźwości kierowcy przekracza dozwolone normy – wynik alkomatu wskazywał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W rezultacie zostało mu odebrane prawo jazdy – wyjaśnia kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.