Trzy miesiące aresztu za przemyt osób z Indii i posiadanie marihuany: Jacek W. w rękach wymiaru sprawiedliwości

Trzy miesiące aresztu za przemyt osób z Indii i posiadanie marihuany: Jacek W. w rękach wymiaru sprawiedliwości

W Ostrołęce doszło do skandalicznego zdarzenia, kiedy to Jacek W., mimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami, został przyłapany na transporcie nielegalnych imigrantów z Indii. Dodatkowo, w jego samochodzie odkryto susz konopny. Ten niecodzienny incydent skutkował aresztowaniem Jacka W. na okres trzech miesięcy.

Informacje dotyczące tej niecodziennej sytuacji dostarczyła nam Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Według ich komunikatu, Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo dotyczące pomocy obywatelom Indii w niezgodnym z prawem przekroczeniu granic Rzeczypospolitej Polskiej. Zdarzenie miało miejsce 10 czerwca 2024 roku.

Ze zgromadzonej przez prokuraturę dokumentacji wynika, że 10 czerwca 2024 roku funkcjonariusze patrolu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej zdecydowali się skontrolować pojazd marki KIA prowadzony przez Jacka W. Kontrola drogowa odkryła, że w samochodzie znajdowało się pięcioro obywateli Indii, którzy nie mieli legalnej podstawy do przebywania na terytorium Unii Europejskiej. Jak się okazało, owa grupa osób dostała się na teren Polski nielegalnie, bez wymaganych dokumentów takich jak wizy lub zezwolenia. Dodatkowym zaskoczeniem było znalezienie marihuany podczas przeszukania pojazdu. Szczegóły tej sprawy przedstawiła Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.