Wspólny rajd rowerowy zorganizowany przez Ostrołękę i Rzekuń

Wspólny rajd rowerowy zorganizowany przez Ostrołękę i Rzekuń

Mimo że sezon letni dopiero się zbliża, miasta Ostrołęka i Rzekuń postanowiły już teraz zainicjować świąteczną atmosferę, organizując wspólnie okazjonalny rajd rowerowy. Wydarzenie to przyciągnęło około 130 miłośników dwóch kółek, którzy zmierzyli się z wyzwaniem pokonania trasy długiej na około 30 kilometrów.

Tradycyjnie już samorządy obu miast zdecydowały się na promocję zdrowego trybu życia poprzez taką aktywną formę spędzania czasu, jakim jest rodzinny rajd rowerowy. Przygotowana została malownicza trasa, o długości blisko 30 kilometrów, prowadząca z Ostrołęki do miejscowości Przytuły oraz Susk na obszarze gminy Rzekuń. Meta rajdu znajdowała się na miejskiej plaży.

Na linii startu pojawiło się około 130 entuzjastów rowerowej jazdy, w tym również najmłodsi cykliści, mający ledwie kilka lat. Mimo że trasa była dla nich dość wymagająca, nie brakowało im determinacji i chęci ukończenia całego dystansu.

Po krótkim briefing’u, peleton wyruszył ze stadionu miejskiego, kierując się w stronę wsi Goworki. Każdy z etapów długości miał około 10 kilometrów. Pierwszy przystanek na odpoczynek zaplanowano w miejscowości Przytuły Stare, przed kościołem, a kolejny – na terenie wiejskiej świetlicy w Susku Starym.