Wstrząsający wypadek na przejściu dla pieszych: 21-latek potrącony przez samochód nauki jazdy

Wstrząsający wypadek na przejściu dla pieszych: 21-latek potrącony przez samochód nauki jazdy

Pod koniec ostatniego roku doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego 21-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Do dzisiejszego dnia nie odzyskał świadomości. Film ukazujący te zaskakujące wydarzenia został niedawno opublikowany na lokalnej stronie internetowej. Z nagrania wynika, że pojazd, który potrącił młodego człowieka, był samochodem szkoleniowym przystosowanym do nauki jazdy. W chwili wypadku za kierownicą siedział instruktor, który po zdarzeniu zdemontował i ukrył znak „L” umieszczony na dachu pojazdu.

Niepokojące zdarzenie miało miejsce 12 grudnia ubiegłego roku. 21-letni Daniel przechodził przez przejście dla pieszych z azylem. Po pokonaniu pierwszego pasma ruchu dotarł do azylu, po czym kontynuował przejście. Wtedy został uderzony przez samochód osobowy. Ofiara do dnia dzisiejszego nie odzyskała przytomności.

Prokuratura wydała oświadczenie na temat wypadku krótko po jego wystąpieniu. Zgodnie z nim, odpowiedzialność za wypadek spoczywa na 57-letnim kierowcy, który nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu pieszemu. Kierujący samochodem nie został aresztowany, lecz musiał wpłacić kaucję w wysokości 50 tys. zł. Obecnie ma zakaz opuszczania kraju i jest pod dozorem policji.