Zaproszenie na Miejskie Dyktando Ortograficzne w Ostrołęce z okazji 650-lecia miasta

Zaproszenie na Miejskie Dyktando Ortograficzne w Ostrołęce z okazji 650-lecia miasta

W związku z obchodami 650-lecia istnienia miasta Ostrołęki, lokalna Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec Ostrołęka organizuje unikalny konkurs, jakim jest Miejskie Dyktando Ortograficzne. To wyjątkowe przedsięwzięcie edukacyjne jest skierowane do mieszkańców miasta, jak również całego powiatu ostrołęckiego. Konkurs nie tylko stanowi okazję do przetestowania swojej wiedzy i umiejętności ortograficznych, ale również dostarcza okazji do zgłębienia historii naszego miasta od czasów jego powstania, przez kolejne powstania i bitwy, aż po czas wojenny i współczesność.

Konkurs zostanie przeprowadzony 2 grudnia 2023 roku o godzinie 10:00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Parkowej 6 w Ostrołęce. W dyktandzie mogą uczestniczyć osoby w bardzo szerokim przedziale wiekowym – od 10 do 99 lat. Ze względu na różnorodność wieku uczestników, zostaną oni podzieleni na trzy kategorie wiekowe: dzieci (10-12 lat), młodzież (13-18 lat) oraz dorośli (19-99 lat).

Tekst dyktanda będzie bezpośrednio powiązany z historią Ostrołęki. To fantastyczna szansa, by przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z naszej lokalnej historii oraz odkryć mniej znane fakty i anegdoty. Zwycięzcy dyktanda zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.