Centrum Integracji Społecznej w Ostrołęce zwiększa możliwości zatrudnienia dzięki dofinansowaniu od samorządu Mazowsza

Centrum Integracji Społecznej w Ostrołęce zwiększa możliwości zatrudnienia dzięki dofinansowaniu od samorządu Mazowsza

Poprzez działania Spółdzielni Socjalnej SPA (Samodzielność-Praca-Aktywność), która jest odpowiedzialna za prowadzenie Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Ostrołęce, liczba ofert pracy dla osób na skraju wykluczenia społecznego znacząco wzrośnie. Ten pozytywny skok będzie możliwy dzięki wsparciu finansowemu, jakie otrzymała spółdzielnia od samorządu województwa mazowieckiego wynoszącym 2,5 miliona złotych.

W piątek, 5 kwietnia 2024 roku, odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania. Suma 2,5 miliona złotych z budżetu województwa mazowieckiego została przeznaczona na rozwój działalności Centrum Integracji Społecznej. Dzięki temu wsparciu finansowemu, CIS będzie mogło zwiększyć liczbę zatrudnionych osób z 30 do aż 70.

Fundusze uzyskane w ramach dofinansowania będą wykorzystane na zakup nowych urządzeń i maszyn. To przyczyni się do wzrostu dochodów Centrum Integracji Społecznej i umożliwi zwiększenie liczby pracowników do 70, co stanowi ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do obecnej sytuacji. Prezes Spółdzielni Socjalnej Samodzielność Praca Aktywność, Marek Olszewski, podkreślił, że dodatkowe fundusze otwierają nowe możliwości na pozyskiwanie jeszcze większych środków i działanie na szerszą skalę.