Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami Ostrołęki jako przygotowanie do świąt Wielkanocnych

Uroczysta Droga Krzyżowa ulicami Ostrołęki jako przygotowanie do świąt Wielkanocnych

W dniu 26 marca, we wtorek, w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które przemierzało ulice tego miasta. Zgromadziło ono mnóstwo osób pragnących za pomocą modlitwy i refleksji nad męką Chrystusa przygotować się na zbliżające się święta Wielkiej Nocy.

Po wieczornej Mszy Świętej, która rozpoczęła się o 18:30, procesja wiernych ruszyła z kościoła parafialnego. Wierni, trzymając w dłoniach krzyże i odśpiewując pieśni pasyjne, przeszli przez ulice Farne, plac Bema, Berka Joselewicza oraz Gomulickiego, robiąc postój przy każdej ze stacji Drogi Krzyżowej. Duchowny prowadzący ten obrzęd skoncentrował się na cierpieniu Jezusa Chrystusa i Jego bezgranicznej miłości do nas, ludzi.

Zauważyć można było modlących się ludzi w każdym wieku, od dzieci po osoby starsze. Panowała atmosfera pełna szacunku i refleksji nad tajemnicą męki i zmartwychwstania Pańskiego.

Droga Krzyżowa jest tradycyjnym nabożeństwem odbywającym się w okresie Wielkiego Postu. To czas, który pomaga wiernym na głębszym poziomie doświadczyć misterium paschalnego. Jest to również okres przeznaczony na modlitwę, refleksję nad grzechem i zbawieniem oraz wyrażenie wdzięczności za miłość Boga do człowieka.