Nietrzeźwy kierowca autobusu planował zawieźć dzieci w podróż

Nietrzeźwy kierowca autobusu planował zawieźć dzieci w podróż

We wtorek, 31.01.2023 r. funkcjonariusze ostrołęckiej policji drogowej zostali wezwani do zbadania autobusu, który miał przewozić uczniów jednego z miejscowych liceów do Warszawy. Podczas przeglądu policjanci sprawdzili niezbędne dokumenty i uprawnienia, trzeźwość kierowcy oraz standardowy dla tego typu kontroli stan techniczny autobusu. Okazało się, że kierowca w chwili przyjazdu przed szkołę na terenie Ostrołęki był nietrzeźwy i chciał zabrać dzieci w podróż do Warszawy. Dodatkowo ujawniono także inne kwestie.

Ustalenia z dzisiejszej obserwacji były wyjątkowo niekorzystne. 59-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został poddany badaniu na stan trzeźwości, a alkomat wykazał u niego zawartość alkoholu na poziomie prawie 0,5 ml. Z tego powodu policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Co gorsza, dalsze dochodzenie wykazało, że autobus nie miał ostatnio przeprowadzonej oceny technicznej i nie nadawał się do eksploatacji. Ponadto oświetlenie zewnętrzne wymagało naprawy.

W związku z tym, że wkrótce rozpocznie się okres świąteczny, organy ścigania wdrażają różne środki bezpieczeństwa, które mają zagwarantować bezpieczeństwo osób biorących udział w ruchu. Jednym z takich działań zapobiegawczych jest kontrola pojazdów przewożących osoby w podróży.