Osiem ofert dotyczących przetargu na budowę mostu

Osiem ofert dotyczących przetargu na budowę mostu

Najważniejszą i najbardziej znaczącą inwestycją drogową w regionie ostrołęckim w ostatnich latach ma być budowa mostu przez rzekę Narew w Teodorowie. Most w Teodorowie, nazywany często „trzecim mostem w Ostrołęce”, jest inwestycją powiatową realizowaną na terenie powiatu ostrołęckiego. Będzie on bowiem służył przede wszystkim mieszkańcom Ostrołęki, pełniąc rolę obwodnicy miasta i znajdując się tuż za jego granicami administracyjnymi.

Przetarg na tę inwestycję został już ogłoszony przez powiat ostrołęcki. Początkowo otwarcie ofert zaplanowano na 2 lutego 2023 roku, później przesunięto je na 17 marca, następnie na 31 marca, by ostatecznie rozstrzygnąć je na 12 kwietnia.

Do przetargu na realizację projektu „Budowa mostu przez rzekę Narew wraz z dojazdami oraz ustanowienie przeprawy mostowej przez rzekę Narew łączącej drogę krajową DK 61 w miejscowości Teodorowo z drogą powiatową nr 25 39 W w miejscowości Łęg Przedmiejski” wpłynęło łącznie osiem propozycji. Termin składania ofert został wydłużony w związku z koniecznością ustosunkowania się do 363 zapytań związanych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia od przedsiębiorców chcących wziąć udział w postępowaniu.