Ostrołęcki festiwal książek

Ostrołęcki festiwal książek

Występy na żywo, spektakle teatralne, pełne wyobraźni podwórko z zabawkami, warsztaty, a przede wszystkim spotkania autorskie i stoiska wystawców – to wszystko będzie się działo 6 i 7 maja na Starym Mieście, a konkretnie na ulicy Głowackiego i placu Bema. Organizatorem tego wydarzenia, które wpisuje się w obchody 650-lecia nadania Ostrołęce praw miejskich, jest Miejska Biblioteka Publiczna.

Oczywiście motywem jednoczącym działania podczas naszego Ostrołęckiego Festiwalu Książki są książki. To właśnie wokół tej myśli przewodniej stworzyliśmy niesamowity program imprezy – dzieli się MBP.

Co obejmuje program? Program każdego dnia podzielony jest na część dla dzieci i dorosłych, a także na część regionalną. W dniu otwarcia, czyli 6 maja (sobota) na mieszkańców czekają różne wydarzenia, m.in. spektakl „Bazyliszek” w wykonaniu zespołu teatralnego „Maska” ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Chudku. Grupa ta należy do czołówki amatorskich zespołów teatralnych na Mazowszu. Swoje talenty zaprezentują również wokaliści z Ostrołęckiego Studia Piosenki „Metro” pod opieką Studia Buffo w Warszawie. Dodatkowo zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Narodowym Konkursie Czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Zapewne dzieci chętnie przystąpią do spotkania z Joanną Olech, pisarką znaną z utworów dla młodych czytelników jak „Dynastia Miziołków.”