Ostrołęka: Dobijał się do mieszkania sąsiadki, wymachując maczetą i grożąc, że ją zabije

Ostrołęka: Dobijał się do mieszkania sąsiadki, wymachując maczetą i grożąc, że ją zabije

W miniony piątek w jednym z ostrołęckich budynków mieszkalnych nietrzeźwy lokator dobijał się do drzwi swojej sąsiadki, wymachując przy tym maczetą i rzucając pod jej adresem groźby pozbawienia życia. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariuszy policji agresor ruszył z maczetą w ich kierunku, nie reagując na ostrzeżenia mundurowych.

Dnia 24 czerwca dyżurny przyjął zgłoszenie od mieszkanki Ostrołęki, która poinformowała, że do drzwi jej mieszkania dobija się nietrzeźwy mężczyzna z maczetą, który wykrzykuje pod jej adresem wulgaryzmy i groźby pozbawienia życia. Do akcji oddelegowano policjantów z Wydziału Patrolowego, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce zdarzenia.

Obezwładniony przez mundurowych i zakuty w kajdanki

Pod drzwiami ostrołęczanki policjanci zauważyli pijanego mężczyznę z maczetą, który na widok stróżów prawa zaczął posuwać się w ich kierunku. Mundurowi widząc, że agresor nie reaguje na ich polecenia, postanowili użyć środków przymusu, aby go obezwładnić. Niecałą minutę później agresor został zakuty w kajdanki, a następnie przebadany alkomatem, który wykazał w jego organizmie 1,3 promila alkoholu.

O podobnym wydarzeniu przeczytasz również na https://ciechanowinfo.pl, gdzie możesz być też na bieżąco z wiadomościami i wydarzeniami z miasta i regionu.

Jak poinformował kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, funkcjonariusze przewieźli podejrzanego do aresztu i zabezpieczyli maczetę jako dowód w sprawie. Na miejscu 43-latek usłyszał zarzut stosowania gróźb karalnych, za co grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie nadal jest w toku. Sprawę prowadzi ostrołęcka prokuratura.