Policja z Ostrołęki zatrzymuje 21-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy przeznaczonych na pomoc małemu chłopcu

Policja z Ostrołęki zatrzymuje 21-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy przeznaczonych na pomoc małemu chłopcu

Władze policyjne w Ostrołęce w województwie mazowieckim poinformowały o zatrzymaniu młodego mężczyzny, 21-latka, który jest oskarżony o kradzież funduszy zgromadzonych na wsparcie 2-letniego chłopca. Złodziej został już formalnie oskarżony i przyznał się do swojego czynu.

Jak zdarzyło się to podczas ostatniego weekendu, sklep w jednym z ostrołęckich centrów handlowych został celowo okradziony. Sprawca ukradł skarbonkę wypełnioną gotówką, która była zebrana na rzecz działalności charytatywnej mającej na celu leczenie 2-letniego chłopca z Ostrołęki, walczącego z poważną chorobą. Policja potwierdziła, że suma wynosiła kilkaset złotych – poinformował Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Za ten czyn grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sprawę natychmiast przejęli funkcjonariusze policji w Ostrołęce. Przesłuchali oni świadków i przeanalizowali zarejestrowane obrazy z monitoringu. – Po krótkim czasie, potrafili zidentyfikować podejrzanego, który okazał się być 21-letnim mieszkańcem Ostrołęki. Został on następnie zatrzymany i osadzony w areszcie policyjnym – dodał rzecznik prasowy, dodając, że niestety nie odzyskano jeszcze skradzionych pieniędzy.