Zlot motocyklistów w Ostrołęce. Powitanie sezonu motocyklowego, palenie marzanny i… podpalenie Putina

Zlot motocyklistów w Ostrołęce. Powitanie sezonu motocyklowego, palenie marzanny i… podpalenie Putina

W ubiegłą niedzielę do Ostrołęki zawitała Motomarzanna 2022, podczas której miasto zatrzęsło się od dudniących odgłosów motocykli przejeżdżających jego ulicami. Było to uroczyste powitanie nowego sezonu motocyklowego, podczas którego bawili się świetnie nie tylko sami jeźdźcy, ale również tłumy mieszkańców Ostrołęki.

Dnia 20 marca w Ostrołęce odbyła się wielka uroczystość dwukołowców – Motomarzanna 2022, która powitała tegoroczny sezon motocyklowy. Riderzy zjechali się na parking przy jednym z ostrołęckich supermarketów, a następnie przejechali ulicami miasta, kierując się na plażę miejską. A tam rozpoczęła się oficjalna impreza. Świętowanie nowego sezonu zaczęło się od spalenia wielkiej marzanny będącej tradycyjnym symbolem pożegnania szarej zimy i powitania kwitnącej wiosny.

W ramach solidarności z Ukrainą motocykliści podpalili Putina

Oczywiście z powodu wojny na Ukrainie motocykliści nie stronili też od obelg i wyzwisk rzucanych pod adresem prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Pragnąc okazać jedność z obywatelami Ukrainy, motocykliści przyszykowali wizerunek Putina, którego spotkał ten sam los, co wiosenną marzannę.

Natomiast, zanim marzanna została spalona, wszyscy chętni mogli sobie z nią pstryknąć pamiątkowe zdjęcie.

Interesuje Cię więcej informacji na temat zlotów motocyklowych? Zajrzyj na https://www.konininfo.pl/2022/03/konin-plac-wolnosci-goscil-v-motocyklowe-powitanie-wiosny/.