Zabrodzie: Śmiertelny wypadek z udziałem dwóch samochodów. Jedna osoba nie żyje

Zabrodzie: Śmiertelny wypadek z udziałem dwóch samochodów. Jedna osoba nie żyje

W zeszły poniedziałek rano na DK 53 w miejscowości Zabrodzie (pow. wyszkowski) zdarzył się tragiczny wypadek, w wyniku którego samochód dostawczy zderzył się z samochodem osobowym. 64-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Utrudnienia na drodze trwały do godzin popołudniowych.

Do śmiertelnego wypadku doszło 14 marca około godziny 9:00 na drodze krajowej nr 53 w Zabrodziu (woj. mazowieckie), gdzie dostawczak marki Renault zderzył się z osobówką marki Volvo. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie zaraz po wypadku, wysyłając na miejsce funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, a także służby ratownictwa medycznego.

Według ustaleń biegłych 41-letni kierowca z województwa podlaskiego, podróżujący trasą Ostrołęka – Myszyniec, nie zachował bezpiecznego odstępu przed jadącym przed nim samochodem marki Hyundai. W pewnym momencie kierowca Hyundaia zahamował, aby wykonać skręt w lewo. 41-latek wiedząc, że nie zdąży wyhamować, postanowił zjechać na przeciwny pas. A tam zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Volvo.

Podobne informacje znajdziesz też na stronie epiaseczno.pl – publikującej newsy z Piaseczna i okolic.

Jeden kierowca zginął na miejscu, a drugi nie poniósł żadnych obrażeń

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – kom. Tomasz Żerański, 64-letni mieszkaniec Ostrołęki, który siedział za kierownicą Volvo, zginął na miejscu. Natomiast kierowca Renault nie doświadczył żadnych obrażeń. Jak na tę chwilę policjanci i prokurator w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Na czas oględzin i oczyszczania terenu z pozostałości po wypadku odcinek drogi został zablokowany, a ruch skierowano na pobliskie trasy objazdowe. Ruch został wznowiony dopiero po godzinie 13:00.