Eksperci alarmują, aby w zimę nie spać przy odkręconych kaloryferach!

Eksperci alarmują, aby w zimę nie spać przy odkręconych kaloryferach!

Brytyjski lekarz uważa, że spanie w przegrzanej sypialni może być szkodliwe dla zdrowia i urody. Pomimo tego, że często podkręcamy kaloryfery, gdy na zewnątrz jest chłodno, nie powinniśmy przesadzać. Gdy na zewnątrz jest zimno, spanie w przegrzanej sypialni może być szkodliwe dla zdrowia i urody, podają eksperci. W tym
Jaki jest szkodliwy wpływ spania w pobliżu kaloryfera? Jaka jest optymalna temperatura do spania? Temperatura snu nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza, a powinna mieścić się w przedziale od 16 do 20 stopni. W cieplejszych pomieszczeniach nie tylko trudniej jest zasnąć, ale również wpływa to na jakość snu i proces regeneracji organizmu. Spanie w pobliżu źródeł ciepła takich jak grzejnik czy piec przegrzewa organizm i powoduje bóle głowy, zmęczenie i drażliwość następnego dnia.

Spanie w pobliżu ciepłego kaloryfera może negatywnie wpłynąć na urodę, ponieważ wysusza skórę, co przyczynia się do powstawania zmarszczek i podrażnień. Gorące powietrze przyspiesza również przetłuszczanie się włosów. Spierzchnięte i popękane usta oraz dłonie to częste objawy.